

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 2 A |
| Color | White |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 1900
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06854
Ext.Price$0.06854
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06854 | $0.06854 |
| 10 | $0.06054 | $0.60540 |
| 50 | $0.05347 | $2.67350 |
| 100 | $0.04662 | $4.66200 |
| 500 | $0.04064 | $20.32000 |
| 1000 | $0.03833 | $38.33000 |
| 3000 | $0.03615 | $108.45000 |
| 5000 | $0.03410 | $170.50000 |
